• Boya Çatlatma

  Cadence Çatlatma Medyumu 120 ml ve ya 250 ml - Tek stepli Çatlatma

  Cadence Çatlatma  Mediumu üst üste boyanan iki farklı renk ile yapılan çatlatma tekniği faaliyetinde üste sürülen boyanın çatlamasını sağlayan katkı malzemesidir. Tek adımlı çatlatma mediumudur.

  Ahşap ve polyester boyama çalışmalarında oldukça popüler olan çatlatma tekniği zor olarak bilinmesine rağmen tekniğin dikkatli uygulandığında, cadence çatlatma mediumu  yardımıyla oldukça basit olduğu anlaşılmaktadır. Çatlatma tekniğinin uygulamadaki püf noktaları aşağıda anlatılmıştır.

  CADENCE ÇATLATMA MEDİUMU KULLANIMI - BOYA ÇATLATMA PÜF NOKTALARI

  1) Boyanacak ahşap, mdf, polyester, cam, seramik vb. objeler: toz, yağ ve kirden arındırılmış olmalıdır.
  2) Çatlatma işlemi sonucu çatlakların içinden gözükmesi gereken zemin rengi boyanır. 
  3) Boyanan zemin renginin kuruması için en az yarım saat beklenir.
  4) Cadence Crackle Glazing Medium zemin boyasının ters istikametinde sürülür.
  5) Zemin boyası soldan sağa fırça darbesiyle sürüldüyse, çatlatma medyumu ters istikamette sürülür.
  6) İnce çatlaklar için boya çatlatma mediumu ince, kalın çatlaklar için kalın sürülmelidir.
  7) Çatlatma Medyumunun kuruması için 2-3 saat beklenir.  saç kurutma makinası ile kurutmayınız
  8) İnce çatlaklar için son kat boyayı ince ve çok az sulandırarak, kalın çatlaklar için son kat boya kalın ve sulandırılmadan sürülür.
  9) Mükemmel sonuç, yarım saat sonra ortaya çıkmaya başlayacaktır.

 • Resim Çatlatma

  RESİM ÇATLATMA NEDİR ? 

  İki aşamalı su bazlı çatlatma verniğidir. Ahşap, strafor, taş, duvar, beton, cam, tuval, tuğla metal, terracotta, kağıt, seramik yüzeylerde kullanıma uygundur.  Akrilik boya ve resim çatlatma tekniklerinde kullanılır. İşlemin sonlanmasında sprey vernik kullanılması önerilir. Sağlığa zararlı madde içermez. CE&EN71 normlarına uygundur. 

  RESİM ÇATLATMA NASIL KULLANIR ? 

  Boyanmış olan objenizin üzerine 2 aşaması bulunan resim çatlatma ürünümüzün öncelikle Step 1 kısmı tüm yüzeye uygulanır. Fırçayı yatık olarak kullanırsanız eşit dağılım sağlamış olursunuz. Kuruduktan sonra Step 2 uygulanır. (İnce çatlaklar oluşmasını isterseniz ince olarak uygulamanız gerekmektedir.) Bu tip çatlatmada hava sıcaklığı önemli rol oynar. Soğuk havada Step 2 tamamen kuruduktan sonra sıcak fön tutulabilir. Bu çatlatma işlemini hızlandırır. Step 2 kurumaya başladıkça çatlaklar oluşur. Oluşan çatlakların arası yağlı boya ile doldurulur. Uygulama yaparken fırçanızın kuru olması önemlidir. Uygun fırça çeşitlerine www.sanatsalhobi.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 • Mozaik Çatlatma

  MOZAİK ÇATLATMA NEDİR ? 


  Mozaik çatlatma, dekoratif çalışmalarınızda kullanabileceğiniz iki aşamadan oluşan su bazlı mozaik veya yumurta çatlağı görünümü veren mediumdur. Akrilik boya ve resim çatlatma tekniklerinde kullanılır. Ürünün kendisi şeffaftır. Ahşap, strafor, duvar, taş, tuval, beton, terracotta, tuğla, kağıt, metal, keramik ve cam yüzeylerde kullanıma uygundur. Sağlığa zararlı madde içermez. CE&EN71 normlarına uygundur. 

  MOZAİK ÇATLATMA NASIL KULLANILIR ? 


  • Öncelikle Step 1 tüm yüzeye sürülür.
  • Tamamen kuruduktan sonra Step 2 sürülür.
  • Kuruma başladıkça çatlaklar oluşmaya başlar.
  • Hava sıcaklığına bağlı olarak çatlakların oluşumu 12-16 saat sürebilir.
  • Çatlakların arası Cadence Antiquing Eskitme boyaları veya su bazlı ürünler ile silinir.
  • Su bazlı akrilik vernik ile sonlandırılır. 

   İhtiyacınız olan tüm ürünlere hızlı kargo, güvenilir ödeme seçenekleriyle www.sanatsalhobi.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz. 

 • Crocodile Renkli Çatlatma

  CROCODİLE ÇATLATMA NEDİR ?

  İki aşamalı, su bazlı renkli "Crocodile" (timsah derisi) görüntüsü veren mediumdur. Beyaz, krem, sarı, pembe, mor, siyah, bordo metalik gümüş ve metalik altın gibi birçok renk seçenekleri mevcuttur. Dekoratif çalışmalarınızda, ahşap, strafor, duvar, kağıt, metal vb. yüzeylerde kullanıma uygundur. Sağlığa zararlı madde içermez. CE&EN71 normlarına uygundur. 

  CROCODİLE ÇATLATMA NASIL KULLANILIR ? 

  • Çatlatma etkisi uygulamanın kalınlığı ile kontrol edilebilir.
  • Geniş çatlaklar ince iki kat sürülmesi tavsiye edilir.
  • Öncelikle Step 1 tüm yüzeye sürülür.
  • Fırça yatık olarak kullanılırsa objeye eşit miktarda dağılım sağlanmış olur. Fırçanın kuru olması önemlidir. Uygun fiyatlı fırça modelleri sanatsalhobi.com.tr 'de. 
  • Tamamen kuruduktan sonra (Step 1 şeffaflaştığında) Step 2 sürülür ve doğal kurumaya bırakılır.
  • İşlem sonlanmasında Cadence Sprey Vernik kullanılır. Sprey vernik ve çatlatma çeşitlerine www.sanatsalhobi.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz. 
Bu kategoride toplam 23 ürün bulunmaktadır
Bu kategoride toplam 23 ürün bulunmaktadır

Cadence Çatlatma 

ÇATLATMA NEDİR ? 


Dekoratif çalışmalarınıza farklı doku teknik vermek üzere kullanabileceğiniz mediumlardır. Çatlatma şekline göre birçok modeli vardır. Ahşap, strafor, duvar, taş, tuval, beton, terracotta, tuğla, kağıt, metal, keramik, cam yüzeylerde kullanıma uygundur. Sağlığa zararlı madde içermez. CE&EN71 normlarına uygundur. Tüm çatlatma seçeneklerine sanatsalhobi.com.tr  üzerinden ulaşabilirsiniz. 
 
Crocodile Renkli Çatlatma; iki aşamalı, birçok renk seçeneği olan ve timsah derisi görüntüsü veren çatlatma çeşididir. 

Resim Çatlatma; iki aşamalı, su bazlı çatlatma verniğidir. Akrilik boya ve resim çatlatma tekniklerinde kullanılır. 

Mozaik Çatlatma; dekoratif çalışmalarınızda kullanabileceğiniz iki aşamadan oluşan su bazlı mozaik veya yumurta çatlağı görünümü veren mediumdur. 

Boya Çatlatma; tek aşamalı, üst üste boyanan iki farklı renk ile yapılan çatlatma tekniğinde  üste sürülen boyanın çatlamasını sağlayan mediumdur. 

Polyester boyama, ahşap tepsi boyama çalışmalarınızda, mobilya yenileme çalışmalarınızda kullanacağınız çatlatma teknikleri kullandığınız ortamda otantik ve dikkat çekici bir görünüm kazanacaktır. Yapmanız gereken çok basit. Görmek istediğiniz çatlatma çeşidine karar vererek sanatsalhobi.com.tr üzerinden ihtiyacınız olan tüm ürünlere ulaşabilirsiniz. Kapıda ödeme, havale-eft veya kredi kartı ile peşin taksitli gibi birçok ödeme seçenekleriyle dilediğiniz tüm ürünler uygun fiyatlarla kapınızda. 

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

QR kodu

Menü