• Eskitme Kremi

  cadence eskitme kremi doğal eskitme görünümü vermek için kullanılır

  cadence akrilik ve multisurface boyalarımızın üzerine fırça veya sünger ile uygulanır

  seramik,ahşap,polyester gibi yüzeylerde eskimiş görüntüsü vermek için kullanılır

  çabuk kuruyan boya olduğundan yapacağınız budak işlemlerinde veya eskitme çalışmalarınızda glazing medium ile kullanmanız önerilir

  su bazlıdır.

 • Antiquine Eskitme Boyası

  Antikleştirme tekniğinde kullanılan su bazlı eskitme boyasıdır.

 • Wash Efect-Renkli SilmeBoyası

  Ham ahşaplarda ağaçdokusunu görmek  veya boyalı yüzeylerde yıkama, silme ve desen etkisi yaratmak için kullanılan su bazlı yarışeffaf ultra mat, kadifemsi boyadır. 

 • Rusty Patina Patine Boyası

  Cadence Rusty patina boyası doğal oksitlenmiş küf etkisi vermek için kullanılan su bazlı boyadır.

  Örtücülüğü yüksektir

  iİnceltme yapılmaz

  Sürülen kat sayısı arttıkça koyulaşır

  Sünger ve fırça ile uygulanır

  Kullanıma hazırdır.

 • Vıntage Legend Kumlu Eskitme

  Su bazlı, özel formüle edilmiş içinde farklı ebad granül barındıran ve renk seçenekleri olan antik ve vintage eskitme efekti yaratan, koyu kıvamlı boyadır. 

 • Createx Pas Efekti Boya

                            

  Createx Pas Aktivatörü asidik bir çözelti olup, Createx doğal pas efekt boyasının üzerine uygulandığında boyanın içindeki  gerçek metal parçacıklarının oksidasyon sürecini hızlandırararak tüm boyanabilir yüzeylerde doğal ve gerçekçi pas efekti oluşumuna yardımcı olur.

   Createx Doğal Pas Efekti Boyası su bazlı olup, içinde barındırdığı gerçek metal parçacıkları elementlere maruz kaldığında zamanla kararır. Createx pas Aktivatörü oksidasyon sürecini hızlandırarak tüm boyanabilir yüzeylerde doğal ve gerçekçi pas efekti oluşumunu sağlar

    Createx Pas Tozu Açık renk teki Createx Çok yönlü Heykel Mediumunun üzerinde doğal pas efekti yaratmak için kullanılan tozdur.

 • Spray Mürekkep Boya
  Su bazlı, yüksek kaliteli, asit içermeyen, kağıt, tuval, ahşap, kil ve benzeri yüzeylerde konsantre renklendirme özelliğine sahip sprey mürekkep boyadır.
  Gözenekli yüzeyleri kolay ve çabuk şekilde renklendirir.
  Sanatsalhobi çalışmalarınızda Stencil uygulamalarında, arka fon oluşturulmasında ve su püskürtülerek sınırsız efektler yaratılabilir. 
  Transparan ve kalıcıdır, renkler kendi arasında karışabilir.
  Akriliklerle birlikte ve kendi başına kullanılabilir.
  Sağlığa zararlı madde içermez.
 • Mermerleme Boyası

  Su bazlı Dekoratif amaçlı mermer efekti veren boyadır. Ahşap yüzeylerde uygulamada zemin marble efekt tonuna uygun akrilik boyayla boyanmalıdır. Ham seramik yüzeylerde direkt olarak uygulanabilir. 2 kat uygulanması tavsiye edilir. Marble efect fırça ile yoğun bir şekilde sürülür. Marble efect uyguladığınız yüzeye  masif doğal bir mermer görüntüsü verir. Aynı doğadaki gibi hiç bir boyamanın eşi ve benzeri yoktur. Metalik ve opak  opsiyonları vardır.su bazlı olduğundan Sabun ve su ile kolayca temizlenir. www.sanatsalhobi.com.tr 

 • Hollogram Şeffaf Efekt Boya
 • Son Kat Sır- Top Coat Glaze

  Zeugma Taş Efekti Rölyef Pastalarla kullanılmak üzere özel formüle edilmiş renkli sırdır.

  Su bazlı olup son katta taş ve beton etkisini yaratmakta kullanılır.

  Yüzeyin tamamına veya kısmen uygulanabilir, gerekirse zımparalanabilir.

  Kullanmadan önce iyice çalkalayınız.

  Sabun ve su ile kolayca temizlenir. 

  Sağlığa zararlı madde içermez.

  CE&EN 71 normlarına uygundur.

 • Eskitme Pudrası

  Dekoratif amaçlı, kullanıma hazır su bazlı küf ve oksit görünümü oluşturan özel bir mediumdur. Fırça ile kuru veya sıvılaştırılarak sünger ile silinerek uygulanabilir. Kuruduğu zaman pudralaşır ve doğal bir görünüm kazanır. Özellikle rölyefli objelerin eskitilmesinde, küflü oksitli görüntü elde edilmesinde kullanılır.  Su ve sabunla temizlenir. Sağlığa zararlı madde içermez. CE&EN71 normlarına uydundur.

  Hobi ve dekorasyon çalışmalarında sıklıkla tercih edilen eskitme görünümü oluşturmak için kullanılan bir diğer ürün Eskitme Pudraları, uygulandığında daha çok küf etkisi ve görünümü veren ultra mat, doğal görünümlü eskitme efektleri yaratabileceğiniz eskitme mediumudur. Canlı renk alternatifleri ile diğer eskitme ürünlerinden biraz farklılaşır. Eskitme Pudrası Renkleri; Beyaz, Krem, Mavi, Yeşil, Oksit Sarı, Tarçın, Pudra Pembe, Siyah, Vizon, Burnt Umber, Nil Yeşili, Gri, Country Kırmızı, Okyanus ve Küf Yeşili renk seçeneklerinden dilediğinizi seçerek hobi, dekorasyon ve mobilya yenileme çalışmalarınızı dilediğiniz şekilde eskitebilirsiniz. 

  Eskitme Pudraları, klasik eskitme teknikleri ile rahatlıkla uygulanabilir. Cadence Eskitme Pudrası birden fazla renk alternatifleri, uygun fiyat avantajları ve güvenli ödeme seçenekleri ile Sanatsal Hobi' de.

  Eskitme Teknikleri Nelerdir ? Nasıl Yapılır ? 

  Bilinen en popüler ve en basit eskitme teknikleri kuru süpürme ve sür sil teknikleridir. Her iki teknikle de uyguladığınız alanlarda göz alıcı eskitme görünümüne ulaşabilirsiniz. 

  Kuru süpürme tekniği ile eskitmede; seçtiğiniz herhangi bir eskitme boyası ile yapabilirsiniz. Öncelikle uygulayacağınız alan boyanmış olmalıdır. Sonrasında seçtiğiniz eskitme boyasından bir miktar fırçaya alınır ve fırçadaki boya bir peçete veya bez yardımıyla azaltılır. Fırçanızda iyice azalmış olan boyayı eskitme yapmak istediğiniz noktalara fırça darbeleri ile geçişler yaparak uygulayabilirsiniz. Eskitme Fırçaları ile uygulanırsa daha iyi sonuç verecektir. Eskitme Fırçaları uygun fiyatları ile www.sanatsalhobi.com.tr'de. 

  Sür-Sil Tekniği ile Eskitmede; ihtiyacınız olan malzemeler seçeceğiniz herhangi bir eskitme boyası ve glazing mediumdur. Yardımcı olarak sünger veya ıslak mendile ihtiyacınız olacaktır. Öncelikle uygulama yapacağınız zemin boyanmış ve temiz olmalıdır. Sonrasında bir karıştırma kabında seçtiğiniz eskitme kremi, eskitme pudrası vb. ürünü 1e1 ölçü ile glazing medium ile karıştırmalısınız. Karıştırmış olduğunuz karışımı alana fırça yardımıyla sürüp sünger veya ıslak bez, mendil yardımıyla istediğiniz görüntüye ulaşıncaya dek silebilirsiniz. 

Bu kategoride toplam 39 ürün bulunmaktadır
Bu kategoride toplam 39 ürün bulunmaktadır

Eskitme ve Efekt Boyalar 

Eskitme Efekt Boyalar Nedir ?

Eskitme Efekt Boyalar, bilindiği üzere mobilya yenilemede, ahşap boyama çalışmalarında, obje boyama çalışmaları ve diğer dekoratif çalışmalarda kullanılan, uygulandığı teknikle bulunduğu alanda parçaları daha antik, modern eski görünüme kavuşturmaya yarayan boya çeşitlerimizdir. Birçok çeşit eskitme tekniği ve eskitme ürünleri bulunmaktadır. Eskiyen ve neredeyse çöpe gitmek üzere olan mobilyalarınızı basit uygulamalar ile yapacağınız eskitme teknikleri ve ürünleri ile mobilyalarınızı doğal antika görünümüne ulaştıracak ve evinizin belki de en değerli parçası haline gelecektir. 

 
Yalnızca mobilyalarınızda değil dekoratif tüm çalışmalarınızda ahşap, polyester, seramik vb. boyamalarınızda da eskitme boyalarını kullanarak antik görünümlü antikamsı parçalar haline dönüştürebilirsiniz. 

İhtiyacınız olan tüm malzemeler uygun fiyat, hızlı kargo ve güvenli ödeme seçenekleri ile Sanatsal Hobi'de ! Şimdi Sipariş vermek için buraya tıkla.

Eskitme Tekniklerinde Kullanılan Boya Çeşitlerimiz 

Eskitme Kremi; tüm craft yüzeylerde kolaylıkla kullanılabilen su bazlı, vintage, lekeli, eski ve yıpranmış görüntüsü sağlayan eskitme kremidir. Renkler solmaz. Silme tekniği ile uygulandığında renk sildikçe açılır. Uygulandığı yüzeyde çok gerçekçi eskitme görüntüsü yaratır. 
 
Antiquine Eskitme Boyası; antikleştirme tekniğinde kullanılan su bazlı eskitme boyasıdır. Akrilik boya ile boyanmış tüm yüzeylerde kullanılabilir. 

Wash Efekt- Renkli Silme Boyası;
 ham ahşaplarda ağaç dokusunu görmek veya boyalı yüzeylerde yıkama, silme ve desen etkisi yaratmak için kullanılan su bazlı yarı şeffaf ultra mat, kadifemsi boyadır. 

Eskitme Pudraları; 
dekoratif amaçlı, kullanıma hazır, su bazlı kuruduğunda pudralaşan, küflü oksitli görüntü elde edilmesinde kullanılan özel bir mediumdur. 

Vintage Legend- Kumlu Eskitme;
 su bazlı, özel formüle edilmiş içinde farklı ebat granül barındıran ve renk seçenekleri olan antik ve vintage eskitme efekti yaratan, koyu kıvamlı boyadır. 

Rusty Patina- Patina Boyası;
 kullanıldığı yüzeyde antik patine ve küf görüntüsü veren yüksek kalitede, dekoratif amaçlı, kullanıma hazır, su bazlı boyadır. Eskitme Teknikleri Nelerdir ? Nasıl Yapılır ? 

Bilinen en popüler ve en basit eskitme teknikleri kuru süpürme ve sür sil teknikleridir. Her iki teknikle de uyguladığınız alanlarda göz alıcı eskitme görünümüne ulaşabilirsiniz. 

Kuru süpürme tekniği ile eskitmede; seçtiğiniz herhangi bir eskitme boyası ile yapabilirsiniz. Öncelikle uygulayacağınız alan boyanmış olmalıdır. Sonrasında seçtiğiniz eskitme boyasından bir miktar fırçaya alınır ve fırçadaki boya bir peçete veya bez yardımıyla azaltılır. Fırçanızda iyice azalmış olan boyayı eskitme yapmak istediğiniz noktalara fırça darbeleri ile geçişler yaparak uygulayabilirsiniz. Eskitme Fırçaları ile uygulanırsa daha iyi sonuç verecektir. Eskitme Fırçaları uygun fiyatları ile www.sanatsalhobi.com.tr'de. 

Sür-Sil Tekniği ile Eskitmede; ihtiyacınız olan malzemeler seçeceğiniz herhangi bir eskitme boyası ve glazing mediumdur. Yardımcı olarak sünger veya ıslak mendile ihtiyacınız olacaktır. Öncelikle uygulama yapacağınız zemin boyanmış ve temiz olmalıdır. Sonrasında bir karıştırma kabında seçtiğiniz eskitme kremi, eskitme pudrası vb. ürünü 1e1 ölçü ile glazing medium ile karıştırmalısınız. Karıştırmış olduğunuz karışımı alana fırça yardımıyla sürüp sünger veya ıslak bez, mendil yardımıyla istediğiniz görüntüye ulaşıncaya dek silebilirsiniz. 

Diğer Teknik Efekt Boya Çeşitlerimiz 

Createx Pas Efekt Boyası; su bazlı, uygulandığı alanda pas görünümü oluşturan boyalardır. Doğal pas görünümü için pas tozu, pas aktivatörü ve pas efekt boyası ile birlikte kullanılması tavsiye edilir. 

Sprey Mürekkep Boyası; su bazlı, yüksek kaliteli, asit içermeyen, kağıt, tuval, ahşap, kil ve benzeri yüzeylerde konsantre renklendirme özelliğine sahip sprey mürekkep boyadır. 

Mermerleme Boyası; dekoratif amaçlı, su bazlı, uygulandığında mermer efekti veren boyadır. Metalik ve opak seçenekleri vardır. Doğal mermer görünümü oluşturur. 

Hologram Şeffaf Efekt Boya; su bazlı, kullanıma hazır, şeffaf hologram simli efekt boyadır. İçerisindeki holografik simler benzersiz bir renk cümbüşü ve parıltı sağlar. 

Yosun Efekt Boyası; kullanıldığı yüzeye boyutlu naturel yosun ve zengin botanik görüntüsü veren su bazlı efekt boyadır. İç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir. 

Son Kat Sır; beton efekt ile birlikte gölgelendirme amaçlı kullanılan su bazlı, kullanıma hazır efekt boyadır. 

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

QR kodu

Menü