Bu kategoride toplam 5 ürün bulunmaktadır
Bu kategoride toplam 5 ürün bulunmaktadır

Yağlı Boya Yardımcı Malzemeler 

Yağlı Boya Yardımcı Malzemeler; 

  • Haşhaş Yağı; yağlı boyanın en ideal yağlarındandır. Boyanın yüzeye tutunmasını, parlaklık dengesini ve kuruma süresini ayarlar. Çok esnek bir yapıya sahip olduğu için zamanla oluşan boya çatlaklarını engeller. Yağlı boyama için hazırlanmış 3-7 gün içinde kuruyabilen, gıdaya kullanılmayan bir yağdır.
  • Keten Yağı; yağlı boya çalışmalarında boyayı inceltmek için direkt kullanılır. Boyanın ana yapısını oluşturduğu için boyanın kıvamını istenildiği gibi ayarlar. ayrıca boyanın tuval üzerinde tutunmasını arttırarak parlaklık dengesini sağlar. Fırçanın rahat hareket etmesini sağlayarak boyanın zamana karşı dayanıklılığını artıran kendi kendine kuruyabilen saf bir yağdır. 
  • Resim Yağı, yağlı boyayı inceltmede direkt katılan ve boyanın kıvamı istenilen kıvama geldiğinde tuvale uygulanması için özel bir karışımdır. Yağlı boya istenildiği kadar inceltilebilir. 
  • Terebentin; yağlı boya çalışmalarında fırçayı iyi bir şekilde temizlemek için ideal bir çözücüdür. Yağlıboya sonrası çok amaçlı temizlik için kullanıldığı gibi boyayı inceltmek için de kullanılır. Boya inceltmesinde yağ ile beraber kullanılmazsa boyada matlık oluşur. 

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

QR kodu

Menü